7 راه اساسی برای خرید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

7 راه اساسی برای خرید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

قبل از هر اقدامی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

در فروشگاه اینترنتی تجهزات پزشکی یا شما دنبال خرید مدرن ترین و پیشرفته ترین کالا هستید یا اینکه می خواهید وسیله های پزشکی تان را تعمیر یا تعویض کنید. در انتخاب تجهیزات مناسب که با محیط درمانی و پزشکی شما سازگار هستند، موضوع بیماران و متخصصین بالینی مهم می باشد.آیا مزایای استفاده از جدید ترین فناوری، می تواند سرمایه گزاری خوبی باشد؟ به عنوان مثال، آیا خریدن دستگاه ایکس ریX-Ray  پرتابل از نظر اقتصادی منطقی است؟ آیا آزمایشگاه ، فضایی را برای سانترفیوژ های که روی زمین قرار می گیرد و یا برای سانترفیوژ رومیزی منطقی است؟ آیا سانتقیوژ به یخچال فرون نیاز دارد یا ندارد؟ قبل از هر اقدامی برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید ، توجه به همه نکات ، برای خرید لوازم آزمایشگاهی عالی می باشد. موارد زیر 7 نکته برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی می باشد:

1- قیمت کالای پزشکی و بیمارستانی

وقتی که شما اقدام به خرید می کنید، همیشه قیمت یکی از نگرانی های بزرگ شما می باشد. در کنار قیمت ، طول عمر تجهیزات آزمایشگاهی را باید بررسی کنید. کدام قسمت دستگاه باید تعویض شود، و کدام قسمت جز موارد مصرفی پزشکی است؟ قیمت آن در مقایسه با دیگر مدل های مشابه که در بازار موجود است، چگونه است؟ مقایسه تک تک قیمت کالای پزشکی می تواند تصمیم گیری شما را آسان نماید.

2- خدمات پس از فروش

موضوع گارانتی قبل از خرید بسیار مهم می باشد.اولین و مهمترین موضوع ، مشخص کردن زمان گارانتی کالای پزشکی و آزمایشگاهی می باشد.شرکت های تجهیزات پزشکی بابت هر کالایی ، گارانتی های مختلفی در نظر می گیرند.آیا بعد از پایان گارانتی خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده؟ و اگر شده با چه قیمتی ، خدمات پس از فروش را در اختیار شما قرار می دهند؟ آیا این خدمات موقتی یا بلند مدت است؟ آیا بند تمدید قرارداد وجود دارد؟ هزینه فسخ قرارداد چقدر است؟ آیا زمانی برای پاسخگویی به گارانتی تعیین شده است؟ آیا قسمت های جانبی و وسایل پزشکی در موقع حمل و نقل شامل ضمانت می شود؟ قبل از اینکه قرارداد را در مورد خرید امضا کنید، فهمیدن دقیق متن قرارداد خیلی مهم است. از اینکه تصور کنید تمام شرایط و ضوابط در قرارداد به نفع شماست کاملا اشتباه می باشد. مصرف کننده قبل از بستن قرارداد با یک کارشناس باید مشورت کند. در موقع خرید وسایل پزشکی و آزمایشگاهی ، فروشنده از تاکتیک های زیادی استفاده می کند،که باید به این تاکتیک ها توجه نشود. راه های بسیار وجود دارد که شما یک قرارداد قابل قبولی را ببندید. همچنین باید بدانید که قدرت نفوذ مذاکره کننده سازمان ها بعد از بستن قرداد تمام می شود.

3- قابل دسترس بودن قطعات جانبی و مصرفی

موقع خرید تجهیزات آزمایشگاهی حتما مسایل زیر را در نظر بگیرید:

الف) مزایا و معایب قطعات جانبی دارای مجوز

ب) مسائل مربوط به خرید قطعات و موادهای مصرفی پزشکی جدید

 ج) شرایط تعمیر قطعات تجهیزات آزمایشگاهی

آیا از عهده قیمت های مربوط به تعویض ، تعمیر قطعات و حتی خرید کالا و وسایل مصرفی پزشکی و آزمایشگاهی برمی آیید؟ پس حتما مرور بندهای قراردادی که مربوط به خدمات پس از فروش با کارشناسان فروش خدمات تجهیزات خیلی اهمیت دارد.

4- پیشتیبانی فنی ، به روز کردن دستگاه پزشکی و آزمایشگاهی

در قراردادهایی که مربوط به دستگاه پزشکی و آزمایشگاهی گران قیمت می باشد ، خریدار باید از پیشتیبانی فنی و به روز کردن دستگاه و تجهیزات توسط شرکت تولید تجهیزات پزشک مطمئن باشد. زمانی که سازمان ها می خواهند کالا و قراردادهای قدیمی و سنتی شان را تبدیل به قرارداد و کالای جدید دیگری کنند ، پشتیبانی فنی و آپدیت دستگاه های پزشکی گران قیمت ، در بسیاری از قراردادهای جدید امروزه وجود دارد و جز مزیت های قرارداد به حساب می آید.برای پشتیبانی فنی کالاهای پزشکی و آزمایشگاهی فوق شرکتهای تجهیزات پزشکی باید خط های تلفنی رایگان و قابل دسترس در اختیار مشتریان قرار دهد. به روز کردن دستگاه پزشکی باید به صورت مجانی آپدیت شود. باید بدانید یکی از هدف های مهم شرکت های تجهیزات پزشکی ، از بین بردن مشکلات و بهبود عملکرد تجهیزات است.

5- مصرف کننده ثابت

قبل از خریدتان باید سطح دانش متخصصان بالینی که از دستگاه های پزشکی استفاده می کنند مورد توجه قرار گیرد. آیا شرکتهای تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای مشتریان ثابتی که نیاز به آموزش اضافی در مورد چگونگی کارکرد تجهیزات و رسیدن به بهترین عملکرد را دارند، آموزش آنلاین و غیر آنلاین در نظر گرفته است؟ آیا برای این آموزش هزینه باید کرد؟ آیا مصرف کننده ثابت دسترسی نامحدود به خدمات اینترنتی یا خدمات مربوط به تعمیرات و نگهداری دارد؟ آیا اطلاعات و گزارشات تجهیزات بصورت رایگان در اختیار قرار می گیرد.

6- توجه به محیط استفاده تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی

یکی دیگر از معیارهای تعیین کننده در هنگام خرید وسایل و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ،محیط کاربرد تجهیزات است. در کدام محیط و چقدر قابل استفاده است؟ سوالاتی که مطرح می شود جزییات مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. شرایط و محیط کار تجهیزات در بازدهی آن تاثیر می گذارد و بعنوان فاکتوری مهم برای عملکرد بهتر و به موقع در نظر گرفته می شود.

7- سازگاری با محیط

اگر سازگاری محیط به عنوان معیاری مهم باشد، پس قسمت های دستگاه که سازگار با محیط هستند از توجه زیادی برخوردار می گردند. این مسئله روی ویژگی های مورد انتظار تاثیر می گذارد. بنابراین ، در موقع خرید اولیه ممکن است ویژگی های که  انتظار دارید برآورده نشود. طول عمر که رابطه مستقیم با مصرف محصولات،  بر روی سازگاری تاثیر میگزارد و این نکته را فراموش نکنید.

در پایان باید گفته شود انتخاب و دقت شما کاربران عزیز به معیارهای ارایه شده ،کیفیت ساخت و ویژگی های کالای تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی تاثیر بسزایی دارد. اتتخاب کالا باید برای کادر درمانی و بیمارها هم مناسب باشد. در نتیجه، انتخاب خردمندانه وسایل پزشکی ، بسیار مهم است و در آن عجله نکنید. در خرید نهایی اگر درست تصمیم گیری شود، می تواند اکثر انتظاراتی که دارید را براورده کند و برای همه ی افراد مرتبط مفید خواهد بود.

لطفا تجربه خریدتان را با ما به اشتراک بزارید. به عنوان یک شخص خریدار چه تغییراتی در روند خریدتان ایجاد شده است؟