نکات مهم در مورد روش صحیح گرفتن فشار خون در خانه

نکات مهم در مورد روش صحیح گرفتن فشار خون در خانه

امروزه یادگیری نحوه صحیح گرفتن فشار خون در خانه بسیار مهم است چرا که با این کار می توانید از حملات قلبی و ایسکمی جلوگیری کنید .پزشکان یادگیری نحوه صحیح گرفتن فشار خون در خانه را به افرادی که فشار خون بالایی دارند پیشنهاد می کنند ، با این حال بسیاری افراد این نکات را کاملا نمی دانند و ممکن است در پوزیشنی نا مناسب فشار خون را بگیرند و پاسخ اشتباهی از دستگاه دریافت نمایند .
گرفتن فشار خون
به همین دلیل در این مقاله ما 8 راهنمایی برای نحوه صحیح گرفتن فشار خون در خانه را آموزش می دهیم . پس ،آرامشتان را حفظ کنید و با دقت به خواندن ادامه این مطلب بپردازید.

آموزش کامل مراحل گرفتن فشار خون درست در منزل

پوزیشن یا همان وضعیت صحیح بدن
برخی از افراد روی تختشان می خوابند ، سپس مانیتور فشار سنج را نیز در زیرشان قرار می دهند که این کار کاملا اشتباه است و باید در پوزیشن مناسبی قرار بگیرند و سپس فشار خون را با دستگاه مربوطه بگیرند .
طرز صحیح نشستن بدین گونه است که شما باید بصورت صاف و عمودی روی صندلی بنشینید و کمر کاملا باید با صندلی که به رویش نشسته اید در تماس باشد .
پوزیشن صحیح قرار گیری بازو
با کمی بالا یا پایین شدن بازو ، ممکن است نتیجه بدست آمده اشتباه باشد . به همین دلیل پزشکان پیشنهاد می کنند که دست خود را بطور کامل روی میز بگذارید و همچنین باید دستتان صاف باشد . بنابراین بازو باید صاف ، کاملا روی میز قرار داده شود و در هنگام گرفتن فشار بی حرکت باشد تا نتیجه کاملا صحیح باشد .
هیچ حرکتی در طول گرفتن تست نباید داشته باشید 
همانگونه که در بالا ذکر شد ، شما نباید در طول گرفتن آزمایش هر گونه حرکتی داشته باشید چرا که این کار از جانب شما باعث اشتباه شدن نتیجه آزمایش می شود . بنابراین اگر شما می خواهید یک نتیجه قابل اعتماد داشته باشید باید طبق نکات ذکر شده پیش بروید .
مراقب خوردنی ها ونوشیدنی ها از نیم ساعت قبل از انجام تست باشید 
قبل از انجام تست باید از برخی خوردنی ها و نوشیدنی ها خودداری نمایید چرا که آنها می توانند میزان قند خون را تغییر دهند برای مثال از نوشیدن شربت و نوشابه خودداری نمایید و همچنین لازم به ذکر است که نباید نیم ساعت قبل از تست از هرگونه دخانیات اعم از سیگار و… استفاده نمایید . بنابراین منطقی است که از این محصولات استفاده ننمایید تا نتیجه تست شما کاملا واقعی باشد.
وقفه های میان تست
افرادی که کهن سال هستند ، در واقع روزانه بیش از چندین بار متوالی فشار خون خود را اندازه گیری می کنند و این کار از نظر متخصصان کاملا اشتباه است .شما حداکثر دو بار در روز می توانید فشار خون خود را اندازه گیری کنید . اولین سری باید قبل از خوردن صبحانه باشد که معده خالی است و سری دوم باید یک ساعت قبل از خوردن شام باشد .
توجه :توصیه می شود که انجام این تست را در یک اتاق با دمای متوسط اندازه گیری نمایید .
تجهیزات و ابزار مناسب و با کیفیت و البته استاندارد
برخی از دستگاه های فشار سنج ممکن است خطای اندازه گیری داشته باشند و اگر با این نوع از دستگاه ها فشارتان را اندازه گیری کنید ، قطعا پاسخ اشتباهی با خطای اندازه گیری به شما خواهد داد . بنابراین دستگاه هایی را که سازمان های معتبر آنرا تایید می کنند را خریداری نمایید تا هیچ خطای اندازه گیری نداشته باشند .
دستگاه های فشار سنج مچی را فراموش کنید 
امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، دستگاه های دیجیتال برای اندازه گیری فشار خون که خطای اندازه گیری ندارند تولید شده اند و روانه بازار شده اند و می توانید از آنها برای اندازه گیری میزان فشار خون استفاده نمایید و تنها مشکل آنها این است که با حرکت دست ، عدد نشان داده شده توسط آنها تغییر می کند .
در هنگام گرفتن فشار خون در خانه ، تا آنجا که ممکن است آرام باشید 
یکی دیگر از اشتباهاتی که ممکن است در هنگام گرفتن فشار خون مرتکب شوید این مورد است که برای مثال شما استرس دارید یا بعد از دویدن که به نفس نفس افتاده اید فورا اندازه گیری می کنید و امثال این موارد می توانند در نتیجه تست بسیار موثر باشند . در هنگام گرفتن فشار خون ، به مقدار کافی نفس بکشید و نفس خود را حبس نکنید .